Seda

Merhaba Seda ben. Dikdörtgen bir kutunun ekranında buluşacağız birbirimizle. Bu sayfa yakın edecek beni size, sizi bana. Yazdıklarım adı Seda olan bir resim çizecek kafanızda.

Bir dolu kendimi tanıtan Seda yazısı yazdım sildim. Çok da kelime oyununa gerek yok aslında  eşim ben, anneyim, dostum, gelinim, evladım... Hayallerim var, ümitlerim, inançlarım, korkularım, öfkelerim, sevdiklerim var, kanadıklarım, kanattıklarım... Mükemmel değilim ki. Buraya sayfalarca cümle de yazsam kadınım işte, kadının her haliyim. Bazen eşine dır dır yapan, bazen kızının poposuna ufak çimdikler konduran, bazen hayattan sıkılan bazen bir kuşun kanadına bağladığı kalbiyle gökyüzüne uçan...

Bende yazmanın damak tadı başkadır. Herşey katıksız ve çıkarsız olduğu gibidir orada. Dilde şekillenmeden akıverir kalemine ne varsa yürekte. İyisiyle, kötüsüyle birikiyor bazen içimde birşeyler, yetmiyor bazen anlatmaya çevredekiler. 

Ne olursa olsun insan insana lazım diye düşünüyorum. Bazen sadece bir omuz oluyor aranan, bazen ayak üstü lak laklar, bazen sabahlara dek süren uzun sohbetler, bazen bir tebessüm kafi geliyor, bazen de varlığını bilmek bile birinin güç veriyor. İşte tam bu noktadan sonra başladı benim blog yolculuğum.

Mutlaka herşeyin bir anlamı var hayatta.Yaşananların olduğu gibi yaşanacakların da… Gülümseda, sizin ve benim bir araya gelmemizde de neler saklı kim bilir? Ama ben mutluyum, hem de çok. Ne güzel her defasında daha güçlü başlayabilmek. 

Ne güzel ‘merhaba’ demek. Ne güzel ‘merhaba’ diyecek birileriyle olmak. Merhaba, ben geldim. Eğer dinlemeye hazırsan anlatacak çok şey var sana. Bir avuç yaşanmışlık ve cümleler dolusu sözcükle girdim satırlarına. Merhaba yeni yüzler, yeni sözler, geçilecek yollar, yaşanacaklar. Ve Merhaba size bu satırlar. Daha fazla anlatmayım kendimi, siz tanıyın beni. Eee yeniden başlıyoruz ya herşeye, yeni olsun öyküm sizlerle.

Bilmek isteyenler için şehirlerden İstanbul'dayım, yaşlardan 28 de(1 ocak 1985), çocuklardan (11 nisan 2008) Vuslat'la, evlerden birinde, eşinin hayatının her yerinde, Seda'lardan bir Seda'yım işte.

Bu Yazı: Sıcacık bir selam veriyor sana. Ne dersin elini uzatacak mısın ona?

Etiket :   

3 yorum

Yorum Ekle
bayatekmek(16-03-2014 15:05:17)

Hoşgeldin Sedaaa :))

ÖZLEM ÖZTÜRK(09-10-2014 12:56:03)

Uzun süredir bu kadar sıcak bir yazı okumadım. Bu blogu takibe Seda yı okuyarak başlamakla ne iyi etmişim... Merakla hepsini okuyacağım. Ne diyeyim ki: Merhaba Seda....

ELİF(13-10-2014 11:54:26)

hoşgeldin Seda, blog dünyasına. Ne güzel yazılar yazmışsın. Takipteyim.Bizim maceralarımızı okumak isterseniz biz bu adresteyiz: http://aydinlikyuz.blogspot.com.tr/

Yorumunuz

  1.